Home   |   O Agnieszce   |   Blog   |   Dla Mediów   |   Wydarzenia warsztaty   |   Medytacja   |   Recenzje & Opinie   |   Filmy TV
7 SEKRETÓW w Związkach   |   Udane związki i relacje   |   SEKRET MIŁOŚCI *bezpłatne >>   |   Kobieca Moc   |   MOC Mężczyzny
Sekret Relacji i związków
Szanujemy Twoją prywatność!
* Jaką rolę najczęściej odgrywasz w związku
* Jakie wstydliwe przekonania w związku sabotują Twoje szczęście
* Jak przejść od uczucia samotności do miłości - ćwiczenie
* 8 najczęściej popełnianych błędów przez kobiety i więcej...
* 3 klucze Jak Przyciągnąć Prawdziwą Miłość


Toksyczne relacje i związki – 3 pułapki

Jakich toksycznych ludzi spotykasz? Toksyczne relacje i co dalej?


Ludzie “wchodzą mi na głowę” – obezwładniają emocjonalnie, próbują mną manipulować i wpędzać w poczucie winy – wyznaje Anna

W pracy pojawiają się toksyczne osoby, już 13 lat siedzę w jednym pokoju z facetem, który wchodzi mi na głowę, manipuluje mną, jest wulgarny, niegrzeczny i szuka pretekstu, aby się do mnie “przyczepić”.

Przez to jestem zdenerwowana, wtedy zaczynają się rodzić konflikty z innymi osobami. A ogniska zapalane zaczynają się od mamy i byłego męża, (z tego co sama wywnioskowałam).

Przez wiele lat mieszkaliśmy z moją mamą, wtedy ona całkowicie dyrygowała moim życiem, w międzyczasie byłam w małżeństwie, gdzie też mieszkaliśmy u niej.

Mąż mi się trafił podobny do mamy, wszystko robił pod siebie, manipulant, byłam z nim przez 10 lat w związku, byłabym krócej gdyby nie moja mama.

Mój partner używał przemoc psychiczną i fizyczną, był agresywny, krzykliwy, kłamliwy, obłudny. To typowy mitoman, jak tylko wchodził do pomieszczenia, atmosfera w pomieszczeniu się zagęszczała, nawet nie musiał się nic odzywać, po gestach można było poznać jego toksyczne emocje.

Mama też była krzykliwa, choć nie obłudna, chciałaby aby wszystko było dobrze dla wszystkich, ale pod jej dyktando, po jej myśli. Nie rozumie na przykład, że ktoś woli czerwone buty, a nie czarne.

Moja mama chciała bardzo utrzymać to moje toksyczne małżeństwo, bo jak ja się ludziom na oczy pokarzę. Co powiedzą ludzie. Ludzie i ich opinia była ważniejsza dla niej, a nie to co on ze mną robił, moje szczęście.

Na siłę chciała, aby ten związek przetrwał, nie ważne co on ze mną wyprawiał.

Uwolniłam się i powiedziałam dość. Sięgnęłam dna psychicznego. Obcy ludzie mi pomogli wydostać się z tego małżeństwa. Po kilku latach też wyprowadziłam się od matki, teraz jest inaczej.

Przeważnie jak ktoś wchodzi mi na głowę, zaciskam zęby i się nie odzywam. Wiem, że to jest mój błąd, aczkolwiek jak zacznę się odzywać i bronić siebie, to wtedy jest wielka awantura – wyznaje Anna.

Zauważyłam, że w moim życiu powtarza się te same schematy w relacjach z innymi osobami w pracy.
W pracy przyciągam toksyczne osoby: koleżanka i facet w pracy to osoby chaotyczne, nerwowe, krzyczące, kłamliwe, manipulują i są obłudne, nie potrafię się odnaleźć wśród takich ludzi i sytuacji.

Z koleżanką już sobie dawno poradziłam, jeszcze z kolegą muszę sobie poradzić.

Szczególnie krzyk strasznie źle na mnie wpływa.

Zaczynam się od razu denerwować, czuję potrzask, szum w głowie, nie jestem w stanie racjonalnie myśleć.

Te relacje w pracy przypominają mi zachowania matki i byłego partnera.
Matka mnie irytuje jak z nią za często się widuję.
Listy Uwalniające z ABC PM pomogły mi stawiać granice w relacji z mamą.

Zanim jeszcze zetknęłam się z jakimikolwiek programami rozwojowymi pojawił się ten toksyczny facet w mojej pracy.

Z roku na rok ta relacja jest coraz gorsza – on znajduje sobie jakąś ofiarę, w tym wypadku mnie i tak mnie tłamsi, mobbinguje.

– Dlaczego tkwisz w tej pracy do tej pory?

Ta praca do pewnego momentu dawała mi ogromną satysfakcję, szanuje moje szefostwo, to są bardzo dobrzy ludzie, jedynie ten człowiek, z którym nie mogę pracować. Sprawy materialne mnie tu trzymają, mam kredyt do spłacenia.

Czuję, że nie mam siły w tym momencie na zmianę tej pracy.
Rozmawiałam z szefostwem na ten temat, to jest taki człowiek, że z każdej strony próbuje mnie zahaczyć. Nawet się słowem nie mogę odezwać, bo działam na niego jak płachta na byka, już ma punkt zaczepny.

Nawet inne osoby w pracy (firma zatrudnia kilkaset osób) dziwią się jak ja z takim “chamskim” facetem wytrzymuje w jednym pokoju. On wszystkich poniża i krytykuje.

Rozwiązanie metoda rozwoju i budowania relacji międzyludzkich
Skuteczna metoda, dołącz na webinar i poznaj pułapki toksycznych relacji i wykonać ćwiczenia.
Poznaj:
3 typy toksycznych relacji i ich charakterystyka.
– Jak sobie z nimi radzić w życiu codziennym
3 najczęściej spotykane przyczyny toksycznych relacji
– Numer 1 rzecz, o której musisz wiedzieć, by unikać wchodzenia w toksyczne relacje
4 sygnały rozpoznawcze kiedy wiesz / poznasz, że to jest lub może być toksyczna relacja
Jak chronić Twoją energię i zasoby, przed wyczerpaniem, aktywacja – ćwiczenie
– Jak dobrze wykorzystać czas ZMIANY, w jakim jesteśmy.

Prowadzi; Agnieszka Przybysz, ekspert relacji i rozwoju, autorka wielu wspaniałych książek.

Roczny dostęp, info klikając na dołącz.
Zostaw proszę komentarz.

Jak rozpoznajesz toksyczne relacje i związki?

Zostaw komentarz, zadaj pytanie:
SzukajSubskrybuj nasz YouTube tutaj >>>

Kliknij poniżej, by nas posłuchać:RSS Przyciągni Miłość SEKRET Relacji i Związków: Coaching relacjiKategorieTagiCopyright © 2009-2015 • Przyciągnij Miłość do swojego życia zastosuj SEKRET: prawo przyciągania w związkach i relacjach. coaching relacji COACHING INSTITUTE, Agnieszka Przybysz, skrytka pocztowa 28, 00-950 Warszawa 1
Polityka Prywatności
| Regulamin | Kontakt